Detoxikačná diéta

Jarná detox, detoxikačná diéta, detoxikačná kôra, očistná diéta, presne toto sú pojmy, s ktorými sa môžeme stretnúť či už v odborných alebo užívateľských článkoch. V podstate sa vždy jedná o krátkodobý proces, počas ktorého telo odbúrava škodlivé látky pomocou pečene, obličiek, tráviaceho ústrojenstva, lymfatického systému a kože. Tento proces prebieha v tele úplne prirodzene, avšak niektoré potraviny a ich kombinácie prispievajú k účinnejšiemu odbúraniu škodlivých toxínov, ktoré sa v tele nahromadili.

Tieto škodlivé látky – toxíny sa v tele hromadia z bežného prostredia, v ktorom sa pohybujeme a vyhnúť sa im je prakticky nemožné. Môžu sa dostať do nášho tela napríklad pri jedle alebo vdýchnutím a dokonca aj cez kožu. Nutnosť pomôcť organizmu s očistou sa prejavuje hneď niekoľkými príznakmi a typicky sú to:

  • únava aj napriek dostatočnému spánku, vyčerpaniu
  • bolesti hlavy
  • hnačka či zápcha
  • nafúknuté brucho
  • akné, ekzémy a iné prejavy pokožky a iné...


Detoxikačná diéta 28 dní

Vedľajším účinkom detoxikačnej diéty často býva aj úbytok hmotnosti, ale to nie je jediným benefitom, ktorý môžete vyťažiť. V mnohých prípadoch sa môže zlepšiť stav vlasov, pokožky a nechtov.
Našich prvých 28 dní na ceste za zdravým životným štýlom je takým mostom od bežného k zdravému stravovaniu. Počas 28 dní sa očistíte od toxínov, vyrovnáte si kyslosť a zároveň sa prostredníctvom chutných jedál doplnia potrebné živiny. Prvý a druhý týždeň sa vám pomocou tuhej stravy doplnia do organizmu dôležité látky av nasledujúcich dvoch týždňoch sa rozšíria o bielkoviny a sacharidy, takže za 28 dní dodáte telu všetko potrebné a proces bude komplexný.

Jar sa blíži, nie je čas otáľať. Vyskúšajte jarný detox hneď! Harmonizačný detoxikačný program na 28 dní.