Zdravé chudnutie

Začiatok nového roka je spojený aj s novoročnými predsavzatiami, ktoré vznikajú často ako dôsledok stále väčšieho prejedania. A práve tieto predsavzatia založené na slovíčku MUSÍM (so sebou niečo robiť), častokrát končia neúspechom a nájdením ďalšej výhovorky, po ktorej bohužiaľ posunieme opasok o dve dierky ďalej, ale nežiaducim smerom.

Čo myslíte, koľko z tých, ktorí si dali také novoročné predsavzatia: "od 1.1. začnem "- to dotiahli do úspešného konca?"
Ono to totiž po tej silvestrovskej noci, nie je práve najlepší čas. Veľakrát ľudia potrebujú tzv. popravku - to znamená, že si potrebujú dať "vyrovnávací" pohárik alkoholu. A naše predsavzatia sa posúvajú na ďalší deň. Potom prídeme do práce a čakajú nás tam novoročné misy, plné lákadiel. A potom má niekto sviatok či narodeniny a sme zase v rovnakom kolotoči.

Pokiaľ naše predsavzatie pramení len z toho dôvodu, že niečo so sebou musíme urobiť, pretože je to spoločensky neprijateľné takto vyzerať, výhovorku na to, ako to obísť si potom nájdeme stále.

 

Zdravé chudnutie

Rozhodnutie, ktoré si dávame by malo vychádzať z nášho vnútra. Z nášho presvedčenia o potrebe zmeny toho, čo sme doteraz robili. Sme totiž výsledkom našich volieb a rozhodnutí. Ako mi raz povedala jedna kamarátka "Začínam s tvojou stravovacou filozofiou, pretože ma k tomu dotlačili vlastné fyzické obmedzenia - "idem to robiť kvôli sebe samej."

Teda nie kalendárny dátum 1.1., ale TU a TERAZ začnite so zdravým chudnutím. Neodkladajme zmenu na potom, na čas do plaviek, na stužkovú, promóciu, či na svadbu. Ak naše presvedčenie bude skutočné, začneme zdravé chudnutie teraz. Pokiaľ to totiž budeme čímkoľvek podmieňovať, tak to nemyslíme vážne a nie je to to, čo skutočne chceme. To, čo skutočne chceme, začneme robiť ihneď.

 

Rýchle chudnutie

Počas silvestra som dostala niekoľko e-mailov, kde mi ženy písali: "Ešte dnes sa poriadne najem a od zajtra začínam s mačingovkou."
Je teda jasné, že nevedia, čo idú robiť. Rýchle chudnutie k ničomu nevedie. Musí, aby odstránili, čo si cez sviatky nakúpili. A tu to rýchle chudnutie končí. Po 28 dňoch sa vrátia k bežným návykom a očakávajú od toho mesiaca zázrak na celý život. Ale podobne, ako sa za mesiac nenaučíte cudzí jazyk, ani krátkodobé stravovacie zmeny a rýchle chudnutie veľa úžitku neprinesú. A práve tu nastupujú predajcovia zaručeného rýchleho chudnutia, ktorí vsádzajú na ľudskú pohodlnosť a lenivosť.

Najlepšie výsledky dosiahli tí, ktorí mali radosť zo zmeny. Radosť z toho, že môžu niečo nové skúsiť, a keď sa pri plnom pocite nasýtenia dopracujú k zvýšenej kvalite zdravia a úbytku nežiaducich centimetrov v kritických partiách a kíl navyše. Tešili sa na proces prípravy nových jedál, na zážitok nových chutí. Tešili sa na to, KEĎ sa začnú prejavovať výsledky ich snaženia a netlačili na to KEDY... Uvedomovali si totiž, že ani kilá navyše či zhoršenie zdravotného stavu nenastalo po jednom mesiaci. Boli dôslední a trpezliví. A to je práve rozdiel, to je zdravé chudnutie.

Pokiaľ ste na takú zmenu pripravení, využite zdravé chudnutie s možnosťou rozvozu jedla po 28 dní. Nemusíte nič chystať a variť. Všetko pripravíme za Vás. Pozrite sa na našu ponuku www.macingovadonaska.sk